Polatoğlu Tarım
Bahçe ve Hırdavat
Toprak Çeşitleri
Vermikulit
Vermikulit
Vermikulit

               

TÜRKİYE'NİN HER YERİNE GÖNDERİLMEKTEDİR.


 5 Litre Vermikulit

118,00 TL nakliye ücretsizdir

10 Litre Vermikulit

182,00 TL nakliye ücretsizdir

20 Litre Vermikulit

287,00 TL nakliye ücretsizdir

25 Litre Vermikulit

359,00 TL nakliye ücretsizdir

40 Litre Vermikulit

512,00 TL nakliye ücretsizdir

50 Litre Vermikulit

640,00 TL nakliye ücretsizdir

100 Litre Vermikulit

980,00 TL nakliye ücretsizdir


Vermikulit Özellikleri

>Ekstra hafif ağırlık

>Yüksek havalanma kapasitesi

>Yüksek su tutma kapasitesi,

>İnorganik ve steril olma özelliği- özellikle soğuk uygulamalarda nemlendirilmiş vermikülit içine karıştırılan tohumlar, malzemenin steril olması nedeni ile çürümeden çimlenmeye hazır hale gelirler.

>Yüksek absorbsiyon gücü

>Absorbe edilen sıvıları yavaş serbest bırakma özelliği- Toprağa karıştırılan gübreleri ve sulama suyunu bünyesinde toplayarak, bitki köklerine yavaş yavaş vererek en sağlıklı gelişimi sağlar.

>Düşük ısı geçirgenliği, yüksek izolasyon özelliği

 

 

Vermikülit fide yetiştiriciliğinde tohum ekimi yapılacak karışımı oluşturmak üzere torf ile değişik oranlarda karıştırılarak kullanılır.

 

Tavsiye edilen oran, 1 lt Vermikülite 1 lt Torf şeklindedir. Vermikülit'in ekstra hafif özelliği tohum ekiminin yapılacağı karışımda daha fazla sayıda küçük hava boşluklarını oluşmasını sağlar. Bu durum kök bölgesinde daha iyi bir havalanmaya ve daha fazla oksijen bulunmasına olanak verir. Yüksek su tutma gücü hızlı ve kuvvetli bir kök gelişimine teşvik eder. Sonuç olarak gelişmiş bir kök sistemi dikim sonrası hızlı bir adaptasyon sağlar.

İnorganik ve steril olma özelliklerinden dolayı Vermikülit hiçbir endişe duyulmadan güvenle kullanılabilecek bir karışım materyalidir. Vermikülit parçacıklarının geniş (fazla bir yüzeye sahip olması su ve beraberindeki bitki besin maddelerinin hızlı bir şekilde tutulmasını, daha sonra bitkinin istediği gibi yavaş yavaş serbest hale geçmesini sağlar.

Vermikülit parçacıklarının fiziksel özelliği nedeni ile fide kökleri daha kuvvetli ve stabil yapıda olacaktır. Bu durum fide köklerinin dış etkenlerden daha az zarar görmesini sağlar.


 
Ana Sayfa
Malç Naylonu
Sera Naylonu
Çim Tohumu
Fidan Poşeti
Fide Viyolü
Don Kırağı Örtüsü
Taban Örtüsü
Branda
Tarım Plastikleri
File Çeşitleri
Toprak Çeşitleri
Sera Malzemeleri
Tohumlar
Aşı Ve Budama Malzemeleri
Gübre ve Besinler
İletişim